Logo Miasto Wodzisław Śląski

Zielona trasa, ekologiczne wyzwania. Za nami tegoroczny Wodzisławski Eko-Rajd

Mężczyźni i kobieta
fot. Agnieszka Maciejewksa/UM

 

W czwartek, 11 czerwca, odbył się Wodzisławski Eko-Rajd, zorganizowany w ramach Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej oraz projektu "Śląskie. Przywracamy błękit". W wydarzeniu wzięło udział ok. 140 osób.


Uczestnicy pokonali trasę prowadzącą przez zielone tereny Wodzisławia Śląskiego, zatrzymując się na punktach kontrolnych przygotowanych przez szkoły oraz Ekodoradcę. Na każdym z nich czekały zadania związane m.in. z ekologią, przyrodą, aktywnością fizyczną, zdrowym stylem życia i ochroną powietrza.

Meta rajdu znajdowała się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton", gdzie na uczestników czekały dodatkowe atrakcje. Można było obejrzeć wystawę sów przygotowaną przez Koło Łowieckie "Pod Klonem", odwiedzić stanowiska edukacyjne miasta i Ekodoradczyni, a także wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy z wykorzystaniem gry planszowej BeGame.pl. Bezpieczeństwo uczestników zapewniała Straż Miejska.


Klasyfikacja rajdu:

  • 1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 16 - "Sportowe Świry",
  • 2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 - "Młode Wilki",
  • 3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 - "Dzikie Kurczaki".
     


Eko-Rajd był nie tylko sportową rywalizacją, ale również formą edukacji ekologicznej i integracji lokalnej społeczności - zgodnie z ideą Zielonego Tygodnia.

Zielony Tydzień Unii Europejskiej to coroczne wydarzenie poświęcone ochronie środowiska, promujące działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, poprawy jakości życia w miastach oraz ochrony bioróżnorodności. Od 25 lat inicjatywa wspiera projekty związane z ograniczaniem emisji i troską o przyrodę.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności