Logo Miasto Wodzisław Śląski

Wodzisławscy uczniowie pobiegną w Czechach. Przed nimi międzynarodowa sztafeta

Biegnące na bieżni dzieci w stronę zachodzącego słońca
fot. magnific.com


Już 16 czerwca uczniowie z Wodzisławia Śląskiego wezmą udział w międzynarodowych zawodach biegowych organizowanych w czeskiej gminie Ludgeřovice. Udział w wydarzeniu będzie nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również kolejnym krokiem w budowaniu dobrosąsiedzkich, transgranicznych relacji.


Na zaproszenie klubu biegowego BK Ludgerovice, Wodzisław Śląski podczas zawodów „Ludgeřovická stíhačka” reprezentować będą uczniowie z Zespół Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Placówka podjęła wyzwanie i zgłosiła do udziału w wydarzeniu dwie drużyny.

Na czeskich trasach zobaczymy łącznie 12 zawodników, którzy wystartują w czterech konkurencjach. Wodzisławianie będą rywalizować w kategoriach przeznaczonych dla uczniów klas 6-7 oraz 8-9. Młodzież zmierzy się z wymagającym dystansem 3x960 metrów.

Zawody odbędą się w godzinach porannych i zgromadzą młodzież z obu stron granicy, dając uczestnikom szansę na integrację, wymianę doświadczeń oraz wspólną sportową rywalizację w duchu fair play.

Pomysł udziału wodzisławskiej szkoły w wydarzeniu narodził się dzięki współpracy z czeskim klubem biegowym organizującym zawody. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności