Uczniowie z SP nr 16 na międzynarodowym festiwalu w Turcji
6-osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami po raz kolejny reprezentowała Wodzisław Śląski podczas prestiżowego Children Festival w partnerskim mieście Alanya. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi młodzież oraz szkoły z różnych miast partnerskich, tworząc przestrzeń do międzynarodowej integracji i wymiany doświadczeń.
Współpraca między Wodzisławiem Śląskim a Alanyą w obszarze edukacji trwa już od 20 lat. W tym czasie Szkoła Podstawowa nr 16 w Wodzisławiu Śląskim regularnie realizuje wymiany uczniowskie oraz wspólne projekty z turecką placówką Özel Hamdullah Emin Paşa Okulları.
Udział w takich wizytach to dla młodzieży niepowtarzalna okazja do poznania kultury, codziennego życia i tradycji Turcji. Uczniowie aktywnie uczestniczą w zajęciach oraz wydarzeniach festiwalowych, rozwijając swoje kompetencje społeczne i językowe. To także czas przełamywania barier, budowania otwartości oraz nauki współpracy z rówieśnikami z różnych krajów.
Międzynarodowe spotkania stanowią również ważny element promocji Wodzisławia Śląskiego i regionu Śląska na arenie międzynarodowej.
Kolejne spotkanie uczniów obu szkół odbędzie się już w maju - tym razem w Polsce.
