Logo Miasto Wodzisław Śląski

Trwają inwestycje drogowe w ramach Polskiego Ładu

Remont ul. Mendego
fot. Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim

 

W ubiegłym roku Wodzisław Śląski pozyskał aż 30 milionów złotych z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” na rozbudowę, przebudowę i remont gminnych dróg publicznych. W ramach tego zadania zaplanowano realizację aż 18 inwestycji drogowych. Część z nich została już zakończona, a pozostałe wciąż są w trakcie realizacji. Sprawdziliśmy, na jakim etapie znajdują się aktualnie prowadzone prace.

 

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Wodzisławiu Śląskim, prace postępują intensywnie. Poniżej przedstawiamy aktualny stan realizacji wybranych zadań.

  • Budowa kanalizacji deszczowej wraz z remontem ul. Leśnej - inwestycja w trakcie realizacji, obecnie prowadzone są roboty porządkowe.
  • Remont ul. J. Chełmońskiego - Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kontynuuje budowę kanalizacji sanitarnej. Zgodnie z informacją od wykonawcy, roboty nawierzchniowe rozpoczną się, gdy tylko będzie możliwe wejście w teren.
  • Przebudowa ul. Mendego - aktualnie trwają roboty drogowe.
  • Przebudowa ul. Marii Dąbrowskiej - prace są w toku, trwa układanie krawężników drogowych.
  • Przebudowa ul. Wiejskiej (od skrzyżowania przy cmentarzu ewangelickim do granicy Gminy Gorzyce) - inwestycja w trakcie realizacji, prowadzone są roboty porządkowe.
  • Przebudowa ul. PCK - trwają prace porządkowe w ramach realizowanego zadania.

 

Co przyniesie realizacja inwestycji? Przede wszystkim polepszenie infrastruktury drogowej, zwiększenie bezpieczeństwa, komfortu, wygody i sprawnej komunikacji użytkowników ruchu. Korzystnie wpłynie też na estetykę i zagospodarowanie terenu, a bezpośrednio przełoży się także na poprawę warunków życia wodzisławian i rozwój społeczno-gospodarczy. Ułatwi docieranie mieszkańców np. do miejsca pracy, nauki, ośrodków zdrowia oraz innych obiektów użyteczności publicznej i handlowych.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności