Sukces uczniów ZSP2 w zawodach sztafetowych w Ludgerovicach
16 czerwca 2026 r. w Ludgerovicach (Czechy) odbyły się zawody sztafetowe, w których udział wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. W międzynarodowej rywalizacji z 14 szkołami (w tym aż 13 z Czech) reprezentacja ZSP2 wywalczyła miejsce na podium, osiągając znakomity wynik sportowy.
Łącznie w zawodach indywidualnych i drużynowych wystartowało blisko 300 dzieci. Uczniowie rywalizowali w duchu sportowej walki, a poziom zmagań był bardzo wyrównany. Reprezentanci ZSP2 startowali w konkurencjach dziewcząt i chłopców, wykazując się dużym zaangażowaniem oraz sportową postawą. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wynik drużyny dziewcząt, która w swojej kategorii wiekowej zajęła znakomite I miejsce.
To znaczący sukces, będący efektem determinacji zawodniczek oraz dobrego przygotowania do startu. Gratulacje należą się całej reprezentacji ZSP2 za godne reprezentowanie szkoły oraz miasta i osiągnięte wyniki.
