Logo Miasto Wodzisław Śląski

Sukces Amelii Kawki w konkursie i niezwykłe doświadczenia uczniów SP 2

Szkoła z lotu ptaka
fot. Latający Obiektyw


Sukces Amelii Kawki z wodzisławskiej Dwójki w ogólnopolskim konkursie "Spotkania ze sztuką" zaowocował kolejnymi szkolnymi działaniami i wyjątkowym wyjazdem edukacyjnym do Krakowa.


Amelia Kawka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, znalazła się w gronie nagrodzonych uczestników Ogólnopolskiego Konkursu "Spotkania ze sztuką" organizowanego przez Fundację PGE. Jej praca inspirowana twórczością Vincenta van Gogha została wyróżniona spośród 3254 nadesłanych z całej Polski.

Sukces uczennicy przełożył się również na nagrodę dla całej klasy, uczniowie w ramach konkursu wzięli udział w wycieczce do Muzeum Narodowego w Krakowie. Jak podkreśla szkoła, była to okazja do bezpośredniego kontaktu ze sztuką oraz udziału w lekcji muzealnej poszerzającej wiedzę z zakresu kultury i historii.

To jednak nie koniec. Film przygotowany przez szkołę bierze udział w kolejnym etapie konkursu, w którym do zdobycia jest 10 tys. zł dla placówki. Głosowanie odbywa się poprzez polubienia materiału opublikowanego na oficjalnym profilu szkoły w mediach społecznościowych. Szkoła zachęca do wsparcia uczniów i oddania głosu na konkursowy film [kliknij tutaj].

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności