Logo Miasto Wodzisław Śląski

Ogólnopolska konferencja o demencji - wspólne oglądanie w Wodzisławskim Klubie Seniora

Starszy pan siedzi przy stole
fot. freepik

 

Wrzesień to światowy miesiąc choroby Alzheimera - czas refleksji, edukacji i działań na rzecz osób żyjących z zespołem otępiennym. Z tej okazji, jak co roku Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Alzheimer Polska organizuje ogólnopolską konferencję poświęconą tematyce demencji.


Tegoroczna edycja konferencji pn. „Potrzeby osób żyjących z demencją. Wyzwania i nadzieje” odbędzie się 19 września br. w godz. 11:00–15:00 w Warszawie i będzie transmitowana online. W trosce o dostępność i integrację lokalnej społeczności, Centrum Aktywności Społecznej w Wodzisławiu Śląskim wraz ze Stowarzyszeniem Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają do wspólnego oglądania transmisji w Wodzisławskim Klubie Seniora.


Dlaczego warto wziąć udział?

Konferencja skupi się na najważniejszych wyzwaniach i potrzebach osób chorujących na demencję oraz ich opiekunów. Eksperci przedstawią możliwe rozwiązania systemowe, które mogą poprawić jakość życia pacjentów oraz ułatwić codzienne funkcjonowanie ich rodzin.

W programie wydarzenia znajdą się wystąpienia uznanych specjalistów:

  • prof. dr hab. n. med. Tomasz Gabryelewicz - "Otępienie (demencja), w tym choroba Alzheimera – potrzeba wczesnego rozpoznania i leczenia",
  • dr hab. n. ekon. Zofia Szweda-Lewandowska - "Kim są opiekunowie osób żyjących z demencją oraz wyzwania kadrowe w opiece",
  • dr hab. n. med. prof. SUM Agnieszka Gorzkowska - "Koordynowana opieka - innowacyjny model nadzieją dla pacjentów w Polsce".


W drugiej części konferencji odbędzie się debata pt. „Model koordynowanego wsparcia w Polsce?” z udziałem przedstawicieli ministerstw, ekspertów i praktyków.


Zobacz konferencję w Wodzisławskim Klubie Seniora

Wspólne oglądanie transmisji to nie tylko dostęp do wartościowych treści, ale też okazja do rozmowy, wymiany refleksji i dyskusji na temat sytuacji osób z demencją w naszym regionie. To również szansa, by zintegrować lokalne środowisko i wspólnie poszukiwać rozwiązań na poziomie lokalnym.


Chcesz wziąć udział?
Liczba miejsc ograniczona. Nie czekaj i zapisz się e-mailowo: k.powala@wodzislaw-slaski.pl lub telefonicznie: 509 271 987. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych - seniorów, opiekunów, członków rodzin, pracowników służby zdrowia i pomocy społecznej, a także wszystkich, którym nie jest obojętny los osób zmagających się z demencją.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności