Logo Miasto Wodzisław Śląski

Nowa grupa koszykarska w MKS Wodzisław Śląski. Rusza nabór dla roczników 2017-2018

zbliżenie na piłkę do gry w koszykówke
fot. magnific.com

 

Od września 2026 roku MKS Wodzisław Śląski uruchamia nową grupę naborową dla chłopców z roczników 2017-2018. To propozycja dla najmłodszych mieszkańców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z koszykówką. Zajęcia poprowadzi duet trenerski Marek Malik oraz Przemysław Jasiński, łączący wieloletnie doświadczenie z nowoczesnym podejściem do pracy z młodymi zawodnikami.


Marek Malik od lat związany jest z wodzisławską koszykówką i szkoleniem młodzieży. Prowadzone przez niego drużyny osiągały sukcesy w rozgrywkach regionalnych i ogólnopolskich, a wielu wychowanków kontynuowało później swoją sportową drogę na wyższym poziomie.

W nowej grupie rolę współtrenera obejmie również Przemysław Jasiński, wychowanek MKS Wodzisław Śląski i były zawodnik młodzieżowych zespołów klubu. Obecnie rozwija swoją karierę szkoleniową, pracując z młodzieżą i prowadząc drużyny ligowe. Jest także absolwentem pierwszej edycji Młodzieżowej Szkoły Trenerów Polskiego Związku Koszykówki.

Jak podkreśla klub, udział w zajęciach jest nie tylko nauka podstaw koszykówki, ale także budowanie sportowych postaw, rozwijanie współpracy, systematyczności i aktywnego stylu życia. Nowa grupa rozpocznie treningi we wrześniu. Organizatorzy zachęcają rodziców zainteresowanych zapisaniem dzieci do śledzenia komunikatów MKS Wodzisław Śląski dotyczących szczegółów naboru.

 

Plakat - nabór MKS Wodzisław Śląski

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności