Logo Miasto Wodzisław Śląski

Już dziś konferencja dot. bezpieczeństwa, zdrowia i dobrostanu w Pałacu Dietrichsteinów

Grafika promująca konferencję My Silesia

Już dziś tj. 21 maja o godz. 10:00 w Pałacu Dietrichsteinów odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja MY SILESIA pt. "Bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan w środowisku akademickim oraz indywidualnej pracy twórczej". Poznaj program wydarzenia.


Swój udział w konferencji zapowiedzieli m.in. naukowcy z Politechniki Śląskiej, Politechniki Wrocławskiej, Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi. Będą rozmawiać o BHP w różnych aspektach pracy twórczej oraz działalności w środowisku akademickim. Krótkie prezentacje autorskie zostaną podsumowane podczas sesji dyskusyjnej.

- Międzynarodowa konferencja daje szansę na ciekawą dyskusję. Tezy merytoryczne mają zainspirować uczestników do ciekawej dyskusji, podzielenia się własnymi doświadczeniami oraz zbudowaniem optymalnego obrazu środowiska pracy naukowej i twórczej w aspektach bezpieczeństwa, zdrowia i dobrostanu - podkreśla kierownik konferencji dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, Prof. PŚ. 

Program konferencji

  • godz. 10:00-11:00 - rejestracja, kawa,
  • godz. 11:00-11:10 - wprowadzenie w problematykę,
  • godz. 11:10-13:15 - prezentacje autorskie (10 minut):

    "Współczesny naukowiec i twórca w objęciach ośmiornicy zagrożeń" - prof. PŚ Klaudiusz Fross (ZZ MY, Politechnika Śląska)
    Wykład autorski - prof. PW Bogusław Wowrzeczka (ZZ MY, Politechnika Wrocławska)
    Wykład autorski - dr Dorota Gawlik (Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi)
    "Ergonomia a BHP" - mgr Maciej Żłobiński (Activus)
    "Konserwacja zbytków a BHP" - dr Henryk Mercik (Politechnika Śląska)
    "BHP i dyskryminacja osób słabowidzących i niewidomych" - dr hab. Joahim Otte (Regionalna Fundancja Pomocy Niewidomym)
    "BHP w aspekcie prawa" (Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztof Bąk)
    "BHP w pracy twórczej na bazie osobistych doświadczeń" - artysta rzeźbiarz Jerzy Kędziora (twórca rzeźb balansujących)
    "BHP w Japonii" - prof. dr Tsutomu Nozaki (Japonia)

  • godz. 13:15-14:00 - obiad,
  • godz. 14:00-15:15 - sesja dyskusyjna i podsumowanie części naukowej konferencji,
  • godz. 15:15-15:30 - przerwa kawa/herbata,
  • godz. 15:30-17:00 - część artystyczna z oprowadzaniem kuratorskim, indywidualne spotkanie z mistrzem Jerzym Kędziora, zwiedzanie wystaw i wystawy stałej Pałacu z przewodnikiem.


Głównym organizatorem wydarzenia jest Związek Zawodowy MY w Politechnice Śląskiej, a współorganizatorami są Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Związek Zawodowy MY w Politechnice Wrocławskiej, Porozumienie Związków Zawodowych MY oraz Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi – filia w Rybniku. Patronat nad wydarzeniem objęła Śląska Izba Budownictwa, natomiast patronat medialny sprawuje Forum Budownictwa Śląskiego.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności