Inauguracja III kadencji Wodzisławskiej Rady Seniorów
W czwartek, 28 maja, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Wodzisławskiej Rady Seniorów III kadencji. W trakcie spotkania oficjalnie powołano jej członków oraz dokonano wyboru przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza.
Nowo powołani radni otrzymali listy gratulacyjne z rąk prezydenta miasta Mieczysława Kiecy. Skład Wodzisławskiej Rady Seniorów prezentuje się następująco:
- Anna Bendig,
- Łucjan Musiolik,
- Danuta Żelechowska,
- Małgorzata Folwarczny,
- Jan Bugajski,
- Edyta Mężyk,
- Marek Wróbel,
- Sławomir Matusewicz,
- Lucjan Łaciok,
- Kazimierz Cebulak.
Podczas posiedzenia wybrano również skład prezydium Wodzisławskiej Rady Seniorów - przewodniczącego, wiceprzewodniczącą oraz sekretarza. Funkcję przewodniczącego objął Łucjan Musiolik, wiceprzewodniczącą została Anna Bendig, a sekretarzem Kazimierz Cebulak.
O Wodzisławskiej Radzie Seniorów
Wodzisławska Rada Seniorów zrzesza przedstawicieli osób starszych oraz reprezentantów podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku.
Kadencja Rady trwa 3 lata. Członkiem może być osoba, która jest mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i uzyskała poparcie co najmniej 15 osób również mieszkających w mieście, przedstawiciel organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób starszych i przedstawiciel klubu seniora. Posiedzenia Rady odbywa się w miarę potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na pół roku.
