Logo Miasto Wodzisław Śląski

Inauguracja III kadencji Wodzisławskiej Rady Seniorów

Seniorzy przy stole, debata
fot. Agnieszka Maciejewska/UM

 

W czwartek, 28 maja, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Wodzisławskiej Rady Seniorów III kadencji. W trakcie spotkania oficjalnie powołano jej członków oraz dokonano wyboru przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza.

 

Nowo powołani radni otrzymali listy gratulacyjne z rąk prezydenta miasta Mieczysława Kiecy.  Skład Wodzisławskiej Rady Seniorów prezentuje się następująco: 

  • Anna Bendig,
  • Łucjan Musiolik,
  • Danuta Żelechowska,
  • Małgorzata Folwarczny,
  • Jan Bugajski,
  • Edyta Mężyk,
  • Marek Wróbel,
  • Sławomir Matusewicz,
  • Lucjan Łaciok,
  • Kazimierz Cebulak.


Podczas posiedzenia wybrano również skład prezydium Wodzisławskiej Rady Seniorów - przewodniczącego, wiceprzewodniczącą oraz sekretarza. Funkcję przewodniczącego objął Łucjan Musiolik, wiceprzewodniczącą została Anna Bendig, a sekretarzem Kazimierz Cebulak.


O Wodzisławskiej Radzie Seniorów 

Wodzisławska Rada Seniorów zrzesza przedstawicieli osób starszych oraz reprezentantów podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących Uniwersytety Trzeciego Wieku.

Kadencja Rady trwa 3 lata. Członkiem może być osoba, która jest mieszkańcem Wodzisławia Śląskiego i uzyskała poparcie co najmniej 15 osób również mieszkających w mieście, przedstawiciel organizacji pozarządowej działającej na rzecz osób starszych i przedstawiciel klubu seniora. Posiedzenia Rady odbywa się w miarę potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na pół roku.

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności