Logo Miasto Wodzisław Śląski

Bezpośrednio do Chorwacji pociągiem. Przystanek także w naszym mieście

budynka dworca kolejowego
fot. Biuro Kultury i Promocji

 

Od 26 czerwca na tory wraca popularny "Adriatic Express", który zapewni bezpośrednie połączenie kolejowe z Polski do Chorwacji i Słowenii. Pociąg zatrzyma się również w Wodzisławiu Śląskim, stając się wygodną opcją dla mieszkańców regionu planujących wakacyjny wyjazd nad Adriatyk.


Z Wodzisławia Śląskiego skład odjeżdżać będzie o godz. 17:58 w kierunku Rijeki. Trasa prowadzi przez Chałupki, Bohumin, Ostrawę, Wiedeń, Graz, Maribor i Lublanę, a przyjazd do Rijeki zaplanowano na godz. 10:04 następnego dnia. W składzie znajdzie się także wagon do Kopru.

W sezonie letnim pociąg będzie kursował od 26 czerwca do końca sierpnia, aż 6 razy w tygodniu (4 kursy w roku ubiegłym), odpowiadając na rosnące zainteresowanie pasażerów. Nowością tegorocznego połączenia jest możliwość dotarcia również na słoweńskie wybrzeże, w Lublanie część składu zostanie odłączona i pojedzie dalej do Kopru.

Sprzedaż biletów już trwa. W ramach oferty "Super Promo International" ceny z/do Katowic do Rijeki i Kopru zaczynają się od 39,90 EUR (ok. 173 zł) za miejsce siedzące w 2 klasie oraz od 69,90 EUR (ok. 303 zł) za kuszetkę.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności