Logo Miasto Wodzisław Śląski
Powróć do: Dla seniorów

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Seniorzy przyjęci w grono słuchaczy WUTW
fot. KSP
Stowarzyszenie Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku (WUTW) w Wodzisławiu Śląskim to organizacja, która powstała w 2007 roku z inicjatywy prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (wydział zamiejscowy w Wodzisławiu Śląskim) oraz Stowarzyszenia "Nasz Wodzisław". Celem powstania było stworzenie miejsca edukacji, rozwoju i integracji społecznej dla osób starszych.

 

Działalność WUTW

  • Wrzesień 2007 r.: przyjęto statut Stowarzyszenia i wybrano pierwszy zarząd oraz komisję rewizyjną.
  • Październik 2007 r.: odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego. Rozpoczęto prowadzenie pierwszych zajęć: wykłady, warsztaty integracyjne, lektoraty językowe (angielski i niemiecki), zajęcia z informatyki, gimnastyka oraz Studencki Klub Filmowy.
  • Listopad 2007 r.: uruchomiono zajęcia na basenie oraz powołano Koło brydżowe i Koło turystyczne.
  • Początek 2008 r.: Stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000293507.

W pierwszym roku działalności do Stowarzyszenia przystąpiło 230 członków. Z biegiem lat oferta programowa znacznie się rozwinęła, a obecnie WUTW zrzesza około 500 członków. Program oferuje szeroki wybór zajęć edukacyjnych, ruchowych, artystycznych i społecznych, takich jak:  nauka języków obcych, kursy komputerowe i informatyczne, zajęcia ruchowe: gimnastyka ogólnorozwojowa, warsztaty i kluby tematyczne, spotkania kulturalne i integracyjne.

 

www.wutw.pl