Zrób stroik świąteczny i weź udział w konkursie

Nie ma Świąt Bożego Narodzenia w Wodzisławiu Śląskim bez konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny. Tradycyjnie, bo już po raz ósmy, zapraszamy mieszkańców naszego miasta do przygotowania dekoracji świątecznej i udziału w plebiscycie.

Celem konkursu jest zaprezentowanie zdolności artystycznych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Wodzisławianie będą mogli wykazać się talentem za sprawą własnoręcznie robionych stroików świątecznych, które będą nawiązywać nie tylko do świąt, ale również do kolorystyki przypisanej naszemu miastu.

Zasady udziału w konkursie:

Krok 1. Wykonaj pracę

Świąteczny stroik powinien zawierać przynajmniej jeden miejski kolor (szary, czerwony lub granatowy). Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową.

Krok 2. Wypełnij oświadczenie

Każdy z uczestników wraz z pracą konkursową powinien złożyć podpisane oświadczenie [otwiera się w nowym oknie], natomiast osoby niepełnoletnie - zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodziców lub opiekunów [otwiera się w nowym oknie].

Oświadczenia można pobrać ze strony internetowej lub odebrać/wypełnić na miejscu w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pok. 101).

Krok 3. Gotowe prace należy złożyć w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pok. 101) wraz z wypełnionym oświadczeniem do 15 grudnia (do godz. 13:00).

W konkursie brać udział mogą wodzisławianie w następujących kategoriach:

  • dzieci do 10. roku życia,

  • młodzież od 11. do 18. roku życia,

  • osoby dorosłe,

  • kategoria rodzinna/grupowa (praca grupowa całych rodzin/grup).

Nagrody

Rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 22 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 na terenie za Pałacem Dietrichsteinów.

Regulamin

Szczegółowe informacje dot. konkursu można znaleźć w regulaminie [otwiera się w nowym oknie].