Zostań wolontariuszem WOŚP

30 stycznia 2022 r. odbędzie się 30. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Chcesz pomóc w zbiórce zostając wolontariuszem sztabu WOŚP w Wodzisławiu Śląskim? Podpowiemy jak to zrobić.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy startuje z rekrutacją wolontariuszy na portalu iwolontariusz [otwiera się w nowym oknie].

Czym jest portal iwolontariusz?

To baza wolontariuszy finału WOŚP. W tym miejscu mogą rejestrować się wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do tekturowych ale też internetowych puszek. Na platformie mogą zarejestrować się wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak założyć konto na iwolontariusz?

  • Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.

  • Rozpocznij zakładanie konta w aplikacji iwolontariusz korzystając z przycisku „załóż konto”.

  • Zarejestrować się może wyłącznie osoba pełnoletnia.

  • Wypełnij formularz, zapoznaj się z klauzulą RODO, następnie kliknij "Załóż konto".

  • Na podany adres e-mail otrzymasz wiadomość potwierdzającą założenie konta. Zaloguj się do swojej poczty i kliknij link potwierdzający.

  • Po kliknięciu w link aktywacyjny otworzy się strona powitalna iwolontariusza ze ścieżką wyboru: wolontariusz / rodzic / firma.

Jak może kwestować osoba zarejestrowana poprzez portal iwolontariusz.wosp.org.pl?

Osoby posiadające konto na iwolontariusz.wosp.org.pl mogą kwestować na 2 sposoby w zależności od wybranej formy zgłoszenia:

  • Osoby, które po założeniu konta zgłosiły się do sztabu, a ich wniosek został zaakceptowany przez Sztab, kwestują z tekturową puszką w dzień Finału, zgodnie z zaleceniami swojego Sztabu.

  • Każdy wolontariusz posiadający puszkę papierową oraz każdy, kto założył konto iwolontariusza, ale nie posiada tekturowej puszki, może założyć swoją eSkarbonkę (zbiórkę online) i kwestować w Internecie. eSkarbonkę można założyć od 1 grudnia do 30 stycznia. Zakończenie zbiórki i podliczenie wszystkich eSkarbonek odbędzie się automatycznie 31 stycznia 2022 r. o godz. 23:59 (i do tego czasu cały czas można wpłacać pieniądze).

źródło: iwolontariusz.pl