UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zostań wolontariuszem w Punkcie Szczepień Powszechnych

Poszukujemy wolontariuszy do Punktu Szczepień Powszechnych w Wodzisławiu Śląskim. Jesteście chętni do współpracy i pomocy w organizacji sprawnego procesu szczepień? Zgłaszajcie się e-mailowo na rekrutacja@medhouse.pl.

Przypomnijmy, w ciągu najbliższych dni w Wodzisławiu Śląskim otwarty zostanie Punkt Szczepień Masowych. Miasto organizuje to niezwykle ważne miejsce ze znaną w naszym mieście firmą Medhouse. Sam punkt jest organizowany w hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. 26 Marca 66.

- Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, od razu rozpoczęliśmy intensywne starania o uruchomienie punktu szczepień w Wodzisławiu Śląskim - mówi prezydent Mieczysław Kieca. - Weszliśmy we współpracę z wojewodą i jego służbami, znaleźliśmy partnera medycznego i odpowiednie miejsce. Teraz dopinamy szczegóły, by jak najszybciej umożliwić mieszkańcom miasta uzyskanie ochrony przed zakażeniem, a zwłaszcza ciężkim przebiegiem. Zdrowie jak zawsze jest dla mnie jednym z najwyższych priorytetów - dodaje prezydent.

Wodzisławski punkt szczepień przeciwko koronawirusowi powodującemu COVID-19, zgodnie z deklaracjami służb medycznych, będzie mógł obsłużyć nawet do tysiąca osób dziennie. Wiele zależy od dostępności preparatów do szczepień.