UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Koleje Śląskie od dziś, tj. 23 marca, wprowadzają drugą fazę ograniczeń w rozkładzie jazdy z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa.

Zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy.

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu Kolej Śląska stara się robić wszystko, co w ich mocy, żeby zapewnić podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych.

Z uwagi m.in. na ograniczenie działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną władze Kolei Śląskich zaobserwowały wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym ograniczenie połączeń nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych.

Stworzona też specjalną podstronę, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące podróżowania i funkcjonowania spółki oraz jej działań podjętych w związku z zagrożeniem Koronawirusem.

źródło: Koleje Śląskie