„Zimna wojna” w WCK dla niedowidzących i niedosłyszących

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na seans dla osób niedowidzących i niedosłyszących. W piątek, 11 stycznia 2019 roku o 17:00 Kino Pegaz wyświetli polski dramat „Zimna wojna”. Będzie to wersja z audiodeskrypcją i z napisami, dzięki czemu osoby niedowidzące i niedosłyszące zobaczą film w komfortowych warunkach.

Film jest laureatem licznych nagród. Zdobył Złotą Palmę w Cannes dla najlepszego reżysera, Złote Lwy w Gdyni, Złote Grono podczas Lubuskiego Lata Filmowego oraz Brązową Kamerę podczas Manaki Brothers. Znalazł się też na tzw. shortliście do nominacji do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny.

Pełna pasji historia miłości kobiety i mężczyzny, którzy poznali się wśród ruin powojennej Polski. Dzieli ich niemal wszystko, a szczególnie pochodzenie i temperament. Od początku wydają się tragicznie niedobrani. Okazuje się jednak, że mimo wszelkich różnic i przeciwności są na siebie skazani i nie są w stanie się rozstać. Raz po raz rozdzielają ich polityka, wady charakteru i nieszczęśliwe zrządzenia losu, podczas gdy zimnowojenna Polska lat pięćdziesiątych, Berlin, Jugosławia i Paryż stanowią tło dla ich historii miłosnej rozgrywającej się w niesprzyjających czasach. 

- Projekcja filmów z audiodeskrypcją i napisami jest propozycją kierowaną w stronę osób niedowidzących i niedosłyszących. Staramy się poszerzać naszą ofertę i w miarę możliwości odpowiadać na oczekiwania mieszkańców - mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 10 zł są dostępne w kasie WCK i w sprzedaży internetowej.

11.01 godz. 17:00 „Zimna wojna” /Polska/ dramat, 15+, 84 min, reż. Paweł Pawlikowski

źródło: WCK, Filmweb