UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

"Zielona ściana" od jutra na Rynku

W piątek na wodzisławskim Rynku zostanie zainstalowana "zielona ściana". Każdy mieszkaniec będzie mógł zawiesić na niej roślinę i w ten sposób symbolicznie przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym regionie. Akcja organizowana jest w ramach kampanii #OddechdlaPolski.

- Chcesz oddychać świeżym powietrzem? Nie szukaj wymówek. Nie czekaj na innych. Działaj. My działamy. Przynieś kwiaty, które pomogą nam zbudować zielone płuca dla Polski w ramach naszej kampanii. Nie macie kwiatów? Niemożliwe, bluszcz pospolity fantastycznie absorbuje smog i jest dosłownie wszędzie - zachęcają do udziału w akcji organizatorzy przedsięwzięcia.

Warto dodać, że nie tylko bluszcz pospolity skutecznie oczyszcza powietrze. Zielistka Sternberga, paprotki, begonia, epipremnum, ficus Benjamin - m.in. te rośliny działają jak naturalne filtry, skutecznie niwelując toksyny.

Dostęp do czystego powietrza powinien być codziennością, a nie dobrem luksusowym. O tę codzienność musimy jednak zawalczyć dziś razem. Dbać o nią każdego dnia. Wspierać każdą oddolną inicjatywę, która pozwoli nam zbudować coś większego. Być może nie zobaczymy efektu walki o czyste powietrze. Z pewnością natomiast ten efekt odczujemy.

Więcej o inicjatywie #OddechDlaPolski można przeczytać na stronie: www.oddechdlapolski.pl [otwiera się w nowym oknie].