UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zespół Poradni Specjalistycznych wznawia działalność

Jak poinformowała dyrekcja Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. od 15 kwietnia br., wznawia działalność Zespołu Poradni Specjalistycznych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim, za wyjątkiem Poradni Preluksacyjnej oraz Poradni Chirurgicznej w Wodzisławiu Śląskim.

W zawiązku z zakończeniem postępowania epidemiologicznego w części dotyczącej Zespołu Poradni Specjalistycznych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim podjęto decyzję o wznowieniu z dniem 15 kwietnia działalności poradni specjalistycznych, za wyjątkiem Poradni Preluksacyjnej oraz Poradni Chirurgicznej w Wodzisławiu Śląskim. Te dwie poradnie swoją działalność mają wznowić od 20 kwietnia.

Przypominamy, że decyzją dyrekcji PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. od  3 kwietnia 2020 r. czasowo zawieszono udzielanie świadczeń zdrowotnych w Zespole Poradni Specjalistycznych w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim. Sytuacja spowodowana była uzyskaniem pozytywnych wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród personelu oraz pacjentów szpitala w Wodzisławiu Śl. oraz wiążącą się z tym koniecznością przeprowadzenia dochodzenia epidemiologicznego celem zapobieżenia rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.

źródło: Starostwo Powiatowe