Zdrowie i profilaktyka

Szpitale, przychodnie

W Wodzisławiu Śląskim znajdują się dwa szpitale oraz szereg przychodni specjalistycznych, które zapewniają mieszkańcom naszego miasta, jak i wszystkim przyjezdnym, kompleksową opiekę zdrowotną.

Pomoc medyczna

W Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego pojawił się ogólnodostępny Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), który w znaczący sposób podniesie poziom bezpieczeństwa odwiedzających Urząd klientów, osób tam pracujących, a także mieszkańców naszego miasta. Zakup automatycznego defibrylatora czyli urządzenia medycznego, które w razie zatrzymania akcji serca jest w stanie przywrócić jego pracę został w całości sfinansowany przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Apteki całodobowe

Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie w kryzysowych sytuacjach udać się po lekarstwa - obojętnie o której godzinie. W Wodzisławiu Śląskim jedna apteka pełni dyżur całodobowy.

Telefon zaufania

Nie wiesz komu możesz powierzyć swoje problemy? Gdzie szukać pomocy? W naszym mieście specjalnie w tym celu działa Telefon Zaufania.

Punkt konsultacyjny

Pomoc, zarówno psychiatryczna, psychologiczna czy prawna jest bardzo istotna. Dlatego z myślą o mieszkańcach stworzyliśmy Punkt Konsultacyjny.

Nocna i świąteczna pomoc medyczna

Niestety, choroba nie wybiera i przytrafić się nam może zarówno w dni świąteczne, jak również w późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Na szczęście, w Wodzisławiu Śląskim jest się gdzie udać w takiej sytuacji. Adres placówki podajemy poniżej