Zdrowie i profilaktyka

Szpitale, przychodnie

W Wodzisławiu Śląskim znajdują się dwa szpitale oraz szereg przychodni specjalistycznych, które zapewniają mieszkańcom naszego miasta, jak i wszystkim przyjezdnym, kompleksową opiekę zdrowotną.

Pomoc medyczna

W Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego pojawił się ogólnodostępny Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED), który w znaczący sposób podniesie poziom bezpieczeństwa odwiedzających Urząd klientów, osób tam pracujących, a także mieszkańców naszego miasta. Zakup automatycznego defibrylatora czyli urządzenia medycznego, które w razie zatrzymania akcji serca jest w stanie przywrócić jego pracę został w całości sfinansowany przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Apteki całodobowe

Ważne jest, aby wiedzieć, gdzie w kryzysowych sytuacjach udać się po lekarstwa - obojętnie o której godzinie. W Wodzisławiu Śląskim jedna apteka pełni dyżur całodobowy.

Telefony zaufania

Nie wiesz komu możesz powierzyć swoje problemy? Gdzie szukać pomocy?

Punkt konsultacyjny

Pomoc, zarówno psychiatryczna, psychologiczna czy prawna jest bardzo istotna. Dlatego z myślą o mieszkańcach stworzyliśmy Punkt Konsultacyjny.

Nocna i świąteczna pomoc medyczna

Niestety, choroba nie wybiera i przytrafić się nam może zarówno w dni świąteczne, jak również w późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Na szczęście, w Wodzisławiu Śląskim jest się gdzie udać w takiej sytuacji. Adres placówki podajemy poniżej