Zdemaskuj Smog

Ekologiczna kampania miasta

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi szereg działań ukierunkowanych na zwalczanie niskiej emisji: programy związane z termomodernizacją kamienic, dotacje do modernizacji systemów grzewczych, konferencje naukowe... Kolejnym wielkim krokiem w walce z niską emisją jest "Zdemaskuj smog", czyli zaplanowana na okres jesienno-zimowy nowa ekologiczna kampania Wodzisławia Śląskiego.

Bohaterowie kampanii

Kim są bohaterowie ekologicznej kampanii Wodzisławia Śląskiego? Kto wygrał organizowany przez Biuro Prezydenta Miasta internetowy casting na twarze przedsięwzięcia "Zdemaskuj smog"?

Media o kampanii

Realizacja ekologicznej kampanii miasta Wodzisławia Śląskiego została zaplanowana na okres jesienno-zimowy, ale dziennikarze o "Zdemaskuj smog" pisali już we wrześniu, czyli miesiącu, w którym rozpoczęły się poszukiwania twarzy kampanii, ale nikt nie wiedział jeszcze, jakie hasło reklamowe będzie jej przyświecać. Na tej podstronie znajdziecie printscreeny i odnośniki do artykułów w internecie.

Czym jest smog?

Programy informacyjne, znajomi, a może i Ty sam... Tyle mówimy o smogu i niskiej emisji, ale czy na pewno wiemy, czym są, jakie są przyczyny tych zjawisk, jak można im zapobiegać? Smog możesz zdemaskować tylko, jeżeli wiesz, na czym polega ten problem.

Smog a nasze zdrowie

Smog to nie tylko gęsta, brudna mgła, toksyczny dym, ograniczona widoczność.. Smog, który jest najbardziej klasycznym efektem niskiej emisji, niesie ze sobą wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie chcemy straszyć Cię chorobami. Chcemy, byś zapamiętał, jak duża jest skala problemu i jak daleko idące mogą być jego skutki.

Jak zdemaskować smog?

Zdemaskuj smog - to nie tylko hasło towarzyszące ekologicznej kampanii Wodzisławia Śląskiego. Przy pomocy podjętych działań chcemy, zwrócić Twoją uwagę na groźny problem niskiej emisji i smogu oraz wskazać Ci gotowe rozwiązania na to, jak z nim walczyć.

O uchwale antysmogowej

Na początek września 2017 r. zaplanowano wejście w życie uchwały antysmogowej. Zapisy uchwały, która ma obowiązywać na obszarze województwa przez cały rok, dotyczą wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe. W efekcie nie będzie można stosować węgla brunatnego, mułów i flotokoncentratów oraz biomasy stałej o wilgotności powyżej 20 procent.