UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zbieramy nakrętki. Możemy pomóc właśnie Tobie

Metalowe serca na nakrętki cieszą się ogromną popularnością wśród wodzisławian. Mieszkańcy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w pomaganie i na bieżąco wypełniają pojemniki po brzegi. Jeśli znacie osoby z Wodzisławia Śląskiego, które potrzebują pomocy, którym możemy przekazać kolejne tury nakrętek, zgłoście to e-mailowo.

Za każdym razem, gdy serce się zapełnia, jego zawartość zostaje przekazana na wskazany przez Was - mieszkańców szczytny cel. Pierwsza partia zebranych przez mieszkańców plastikowych nakrętek trafiła do Lilianki Sówki. Wodzisławianka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, porażeniem dolnych kończyn oraz wodogłowiem. Wymaga stałej rehabilitacji. Druga tura zostanie przekazana Lence Siedlok. Dziewczynka ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, dysplazję oskrzelowo-płucną oraz padaczkę lekooporną.

Jeśli znacie osobę z Wodzisławia Śląskiego, która potrzebuje pomocy, zgłoście to e-mailowo na adresy: k.makulska@wodzislaw-slaski.pl lub k.bartkowiak@wodzislaw-slaski.pl.

Przypominamy, że pojemniki na nakrętki znajdziecie w Parku Miejskim oraz na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki “Trzy Wzgórza".