UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zbieramy 760 kg karmy dla wodzisławskich psów i kotów

W tym roku Wodzisław Śląski obchodzi jubileusz 760-lecia. Wraz z miastem świętują jego mieszkańcy. W tym roku to właśnie wspólnie z nimi w sposób szczególny chcemy też wesprzeć wodzisławskie psy i koty. Dlatego już od stycznia zbieramy 760 kg karmy dla bezdomnych zwierząt z terenu naszego miasta. Pamiętajcie: jubileuszową akcję może wspomóc każdy mieszkaniec. Tak również #tworzyMYwodzisław!

 

Dlaczego aż 760 kg karmy?

To proste! M.in. w taki sposób chcemy uczcić już 760 lat istnienia naszego miasta. 760 kg to dużo? My-wodzisławianie nie boimy się wyzwań! Razem możemy pomóc wodzisławskim psom i kotom. Mamy nadzieję, że nasz cel zrealizujemy do końca roku jubileuszowego.

Kogo dokładnie wspieramy?

W ramach akcji jubileuszowej wspieramy bezdomne psy i koty z terenu naszego miasta, którymi opiekuje się Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My". W ten sposób wspomagamy także sektor organizacji pozarządowych w Wodzisławiu Śląskim.

Kto może dołączyć do akcji?

W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego: artyści, sportowcy, politycy, uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami i rodzicami, urzędnicy i osoby odwiedzające Urząd Miasta, pracownicy miejskich jednostek, członkowie wodzisławskich parafii, pracownicy firmy prywatnych, członkowie innych organizacji pozarządowych i każdy inny zainteresowany wodzisławianin.

Gdzie możesz przynieść karmę dla zwierząt?

Karmę możesz dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Bogumińska 4b) w godzinach pracy urzędu (pon.-śr.: 7:15-15:15, czw.: 7:15-17:15, pt: 7:15-13:15). Karmę partiami będziemy zawozić do przytuliska Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt "Koty, Psy i My", na terenie Służb Komunalnych Miasta (ul. Marklowicka 21).

Jaka karma sprawdzi się najlepiej?

Prosimy o dostarczanie jedynie oryginalnie zamkniętych opakowań karmy. Jeśli masz możliwość, weź pod uwagę, że lepsza będzie karma mokra. Suchą oczywiście także przyjmiemy!

Kontakt

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z Biurem Prezydenta Miasta (tel. 32 45 90 478).