UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zawodnicy KSW "Boxing Odra" wsparli #760kgNA760lat

Kolejną grupą, która włączyła się w obchody jubileuszu 760-lecia miasta i akcję #760kgNA760lat, są bokserzy z Klubu Sportów Walki "Boxing Odra" Wodzisław Śląski. 38,94 kg karmy na rzecz bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się Stowarzyszenie "Koty, Psy i My", przekazał do Biura Prezydenta Miasta trener Zbigniew Kicka. Do zebrania tony pokarmu brakuje już tylko kilku kilogramów.

Do tej pory do akcji #760kgNA760lat włączyli się także:

  • policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, którzy zebrali 160 kg karmy,
  • reprezentująca wodzisławskich uczniów Młodzieżowa Rada Uczniowska, która zgromadziła aż 386 kg paczek i puszek z pokarmem dla zwierząt,
  • Klaudia Szubert z ozwierzatkach.blox.pl, która na rzecz wodzisławskich zwierzaków przekazała 206 kg,
  • pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dostarczając 54,05 kg karmy,
  • dzieciaki z Judo Kids, którzy uzbierali 100 kg.

W ramach zbiórki prowadzonej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta do tego momentu zebrano 46,265 kg karmy. To oznacza, że w sumie zgromadziliśmy dokładnie (do 28 lutego) 991,255 kg.

W przewożeniu karmy do przytuliska na terenie Służb Komunalnych Miasta pomagają wodzisławscy strażnicy miejscy.

I Ty weź udział w akcji

Pamiętajcie, że w akcji do końca roku jubileuszowego może wziąć udział każdy mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego: artyści, sportowcy, politycy, uczniowie i przedszkolaki wraz z nauczycielami i rodzicami, urzędnicy i osoby odwiedzające Urząd Miasta, pracownicy miejskich jednostek, członkowie wodzisławskich parafii, pracownicy firmy prywatnych, członkowie innych organizacji pozarządowych i każdy inny zainteresowany wodzisławianin.

Gdzie dostarczyć karmę? W jakim terminie? Więcej informacji o akcji uzyskacie, klikając tutaj lub dzwoniąc do Biura Prezydenta Miasta (tel. 32 45 90 478).