UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zapraszamy na Dzień Kobiet w ZUS

6 marca rybnicki Oddział ZUS organizuje cykl szkoleń w ramach „Dnia Kobiet w ZUS”. Odbędzie się wtedy bezpłatne szkolenie m.in. z zakresu zasiłku macierzyńskiego oraz zatrudniania niań w ramach umowy uaktywniającej. Ponadto swoje wystąpienie będzie miał też lekarz onkolog, fizjoterapeuta i psycholog.

To już druga taka akcja skierowana do pań z okazji ich święta. W zeszłym roku cieszyła się ona dużym zainteresowaniem, dlatego podjęto decyzję, że również  w tym roku przygotowane zostaną szkolenia i warsztaty dla klientek ZUS.

Już od godziny 9:00 rozpocznie się szkolenie eksperta ZUS dotyczące podwyższenia zasiłku macierzyńskiego do kwoty świadczenia rodzicielskiego. O godz. 11:30  zainteresowane osoby dowiedzą się, jak legalnie zatrudnić nianię, by składki na ubezpieczenia społeczne dla opiekunki dziecka opłacane były z budżetu państwa. To szkolenie również poprowadzi specjalista z ZUS. W samo południe będzie można spotkać się z kosmetolożką i wizażystką z Olimpia Day Spa, która podpowie, jak zadbać o siebie i swój wizerunek w pracy i po pracy. Wiadomo, że większość czasu spędzamy w pozycji siedzącej. Coraz częściej do gabinetów rehabilitacji trafiają osoby z bólami kręgosłupa i skoliozą. Dlatego też o godz. 13:00 będzie okazja wysłuchania eksperta od rehabilitacji – fizjoterapeuty z NZOZ Puls-Med w Rybniku, który nie tylko opowie o profilaktyce, ale także pokaże kilka ćwiczeń, które samemu można wykonać, by zminimalizować ból i zapobiec skrzywieniom, w pracy czy też w domu, siedząc przy biurku.

Przyczyną wielu chorób jest stres. Co zrobić, by nasze życie było mniej stresujące, jak sobie radzić z sytuacjami trudnymi? O tym opowie psycholog podczas szkolenia o godz. 14:00. Na zakończenie, o godz. 14:30, lekarz onkolog z CM Onkoterm będzie mówił o profilaktyce i leczeniu raka piersi.

W godz. od 9:00 do 14:00 będzie można w ZUS zbadać sobie ciśnienie krwi i poziom dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. Do dyspozycji pań będzie też brafiterka, która udzieli indywidualnych konsultacji.

Wszystkie warsztaty, szkolenia i porady są bezpłatne. Do zobczenia już 6 marca, w rybnickim ZUS przy ul. Jankowickiej 13 i ul. Reymonta 2!

Więcej informacji znajdziecie, klikając tutaj i tutaj.

źródło: Beata Kopczyńska, ZUS