UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Zakupy w pierwszej kolejności dla służby zdrowia

W związku z nowymi restrykcjami, określającymi ilość osób, które mogą się znaleźć na terenie sklepu, czy placówki pocztowej przed takimi punktami zaczęły się tworzyć spore kolejki.

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych - i pozwolić skupić im się na walce z chorobą prosimy, by dać im możliwość skorzystania z zakupów w pierwszej kolejności.

Lekarze, pielęgniarki, załoga karetki. Każdy, kto w czasie epidemii pracuje w służbie zdrowia jest na pierwszym froncie walki z chorobą i my mieszkańcy musimy ich wspierać w tych trudnych chwilach. Ich zaangażowanie i praca jest bezcenna i godna ogromnego podziwu. Pamiętajmy o tym, bądźmy wyrozumiali. To ludzie, którzy zazwyczaj nie mają czasu na posiłek czy odpoczynek, jaki nam jest dany.

- Mam już objawy somatyczne stresu. Ostatnio dziewczyna obudziła mnie w nocy, a ja byłem cały mokry, tak się spociłem.. Dziś nie było czasu na kawę ani na ciepły posiłek. Nie ja jedyny dziś nie jadłem – opowiada wodzisławski ratownik medyczny. Pracuje na szpitalnym oddziale ratunkowym. Nie boi się mówić o tym, że się boi.