Zakończenie projektu "Kobiety mają moc"

Spotykały się systematycznie od 12 czerwca dzieląc się pasjami, artystyczną wrażliwością i po części swoim życiowym doświadczeniem. Jak wspomina inicjatorka spotkań, Halina Socha, każda minuta spędzona razem była dla nich swoistą terapią, która ośmielała, zachęcała do działania i dodawała niemalże anielskich skrzydeł.

21 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim reprezentantki z okolic Żywca, Boguszowic i Wodzisławia Śląskiego w radosnej atmosferze uczestniczyły w wydarzeniu Kobiety mają Moc. I choć projekt realizowany w ramach dofinansowania z Funduszu Inicjatyw Społecznych doczekał się finału, chęć do dalszych działań zdaje się nie mieć końca.

– Jestem niepoprawną optymistką, więc już na samym początku byłam przekonana, że projekt się uda. Takimi emocjami zaraziłam uczestniczki, wytworzyłyśmy wspólnie klimat, które działał jak magnez, przyciągał inne osoby. Spotykałyśmy się regularnie dwa razy w miesiącu, a warto zaznaczyć, że odwiedzały Wodzisław uczestniczki pochodzące z okolic Żywca. Zaczęło się od wspólnego pisania, ale z czasem, jak się poznałyśmy, to zaprosiłam uczestniczki do wspólnego działania i pracy warsztatowej. I to się udało. Co więcej, zamierzamy spotykać się dalej w ramach Akademii Pozytywnego Działania – wspominała Halina Socha.

Projekt obfitował w inspirujące spotkania. Znalazło się w nim miejsce na szlifowanie pisarskich umiejętności, na uwolnienie artystycznych wyobrażeń, na warsztaty pozwalające zbudować poczucie własnej wartości.

– Wspierałyśmy się i razem rozwijałyśmy swoje pasje. Każde spotkanie było inne i ciekawe. Przekonałyśmy się, że każda z nas ma atuty, trzeba je było tylko odkryć w sobie. To było cudne doświadczenie. W nowym roku życzę sobie i innym tego, byśmy potrafili znaleźć swoją przestrzeń życiową, byśmy dobrze umieli zarządzać czasem i byśmy zawsze obok siebie mieli prawdziwych przyjaciół – dodawała pisarka Halina Socha.

źródło: Gazeta Wodzisławska