Zagraj we FluManię!

W ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zostało przygotowane małe wyzwanie logiczno-intelektualne – aplikacja mobilna o nazwie FluMania (z przeznaczeniem nie tylko dla dzieci). W ramach kampanii organizowany jest również konkurs Flumaniak 2016 skierowany do szkół podstawowych i placówek medycznych.

 

Aplikacja FluMania powstała w ramach szeroko zakrojonych działań na rzecz promocji profilaktyki grypy. Zadaniem graczy jest opanowanie epidemii grypy rozprzestrzeniającej się w mieście poprzez szczepienia. Stoi przed nimi szereg zadań logicznych oraz pytań merytorycznych, dzięki którym można zyskiwać bonusy. FluMania to nauka przez zabawę – na każde pytanie użytkownik uzyska odpowiedź jeszcze w trakcie gry. Aplikację można bezpłatnie pobrać z Google Play oraz AppStore.

W dobie rozwijających się technologii metoda edukacji przez grę mobilną jest dostosowana do potrzeb społeczeństwa, a przez to jest bardziej efektywna. Podczas tej wirtualnej zabawy społeczeństwo zdobywa świadomość, że dzięki szczepieniom wygra z realnym wirusem unikając przy tym przykrych objawów grypy, hospitalizacji oraz kosztów związanych z leczeniem.

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy jest społeczną inicjatywą niezależnych ekspertów medycznych. Przesłanką do stworzenia i wdrożenia programu był dostrzegany w Polsce i na świecie problem związany z zachorowaniami na grypę. W działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy zaangażowali się eksperci medyczni, liderzy opinii, ludzie nauki, kultury oraz biznesu. Przedsięwzięcie spotkało się z aprobatą najważniejszych instytucji działających na rzecz poprawy zdrowia publicznego, wielu organizacji zrzeszających lekarzy, pracodawców, związki samorządów i towarzystwa medyczne.

Szczegółowe informacje o konkursie i regulamin są dostępne na stronie: www.opzg.pl.

źródło: OPZG