Za nami pełen atrakcji EkoPoranek

W minioną sobotę, 18 maja wiele mówiliśmy o ekologii, a to wszystko za sprawą wydarzenia pn. "EkoPoranek". W imprezie udział wzięli nie tylko najmłodsi, ale także ich rodzice, którzy mieli okazję m.in. zagrać w grę "Ekomania", przygotowaną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim, wziąć udział w rozgrzewce poprowadzonej przez trenerkę Fitvision czy warsztatach artystycznych z "Dziuplą" i Ekodoradcą.

W Wodzisławiu Śląskim zdecydowanie stawiamy na ekologię, dlatego w programie miejskich wydarzeń nie mogło zabraknąć imprezy poświęconej właśnie temu tematowi. Dlatego w sobotę, 18 maja spotkaliśmy się na wodzisławsim rynku, aby utrwalać dobre praktyki i przekonać się, jak możemy ponownie wykorzystać materiały, zamiast je wyrzucać.

Uczestnicy EkoPoranku mieli do wybory szereg atrakcji, a były to: sadzenie kwiatów ze Służbami Komunalnymi Miasta w Wodzisławiu Śląskim, które cieszyły się ogromną popularnością, warsztaty artystyczne z Wodzisławską Placówką Wsparcia Dziennego "Dziupla", gdzie najmłodsi z drewnianych odpadów mogli wykonać małe dzieła sztuki, warsztaty wykonywania doniczek z plastikowych butelek z Ekodoradcą czy warsztaty tworzenia magnesów i przypinek z ekologicznymi hasłami. Oprócz strefy warsztatowej można było zasięgnąć porady specjalistów, czyli wodzisławski strażników miejskich i policjantów. Nie zbrakło także stoisk m.in. propagujących zdrowy styl życia centrum treningu, dietetyki oraz coachingu Fitvision i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wodzisławiu Śląskim, na którym można było zagrać w grę "Ekomania" oraz sporo dowiedzieć się o oszczędzaniu wody.

Dobrym uzupełnieniem ekologicznego eventu było stoisko z kanapkami, kawą i przekąskami, które przygotowało Enjoy Coffee. Nie możemy nie wspomnieć również o stoisku z kwiatami do kupienia oraz cotygodniowym Wodzisławskim Ekobazarze, na którym można kupić naturalne produkty.