XXIII Miejski Konkurs Ekologiczny

10 maja 2019 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Wodzisławiu Śląskim odbył się Miejski Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas IV-VIII.

Konkurs związany jest z obchodami Dnia Ziemi i organizowany w  jedłownickiej dwójce od 23 lat. W bieżącym  roku do konkursu zgłosiło się 15 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych w 9 wodzisławskich podstawówkach. Do rywalizacji zatem stanęli najlepsi ekolodzy naszych placówek.

Zakres materiału do przygotowania był szeroki- ekologia, ochrona środowiska, ochrona gatunkowa, parki narodowe w Polsce, zagrożenia współczesnego świata, miejsce człowieka w środowisku oraz stan środowiska i osobliwości naszego miasta i powiatu.

Podczas tej edycji największą wiedzą wykazał się Filip Kłosek uczeń  Szkoły Podstawowej nr 17. II miejsce zdobył Wojciech Stefaniak ze Szkoły Podstawowej nr 28. Nagroda za III miejsce trafiła do rąk Michała Heroka ze Szkoły Podstawowej nr 17.  Poziom wiedzy uczestników był jak co roku bardzo wysoki, a rywalizacja trudna. Wierzymy, że wiedza wszystkich uczestników będzie owocowała, mimo zakończonej edycji konkursu, w codziennym życiu i zachowaniu wobec przyrody. Organizatorkami konkursu były Panie Kinga Misz oraz Joanna Kulińska.