Wystawa, za pośrednictwem której przeniesiesz się w czasie

Zafunduj sobie sentymentalną podróż w czasie. Możesz to zrobić za sprawą wystawy przygotowanej przez Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, na której zobaczyć można między innymi zdjęcia, archiwalne plakaty, zaproszenia oraz pamiątkowe gadżety związane z obchodami poszczególnych Dni Miasta.

Z tą tematyką można zapoznać się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej do 16 września. Wystawa jest pokłosiem spotkania „50 lat minęło. Krótka historia Dni Miasta”, które odbyło się w Bibliotece podczas Dni Wodzisławia, 8 czerwca tego roku. 

Ze swoich zbiorów Muzeum wybrało przedmioty związane z czasami PRL-u. Pierwsze Dni Ziemi Wodzisławskiej, jak początkowo nazywała się impreza, odbyły się we wrześniu 1966 roku i ściśle związane były z 1000-leciem Państwa Polskiego. Kolejne święta miasta odbywały się początkowo co dwa lata, zaś od 1978 roku już rokrocznie. Każdym Dniom towarzyszyło wiele tematycznych pamiątek – proporczyków, przypinek, zdjęć, dyplomów… Część z tego wielkiego zbioru można obecnie oglądać w Bibliotece.


Wstęp jest bezpłatny.

źródło: Gazeta Wodzisławska