Wystawa prac Salvadora Dalego w RPR

Cynkografie, drzeworyty, litografie, akwaforty – łącznie siedemdziesiąt prac Salvadora Dalego zobaczyć można w budynku wypożyczalni Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”.

To nie lada gratka dla pasjonatów historii sztuki, miłośników surrealizmu, a także kolekcjonerów ciekawych biografii i osobistości. Różnorodną wystawę, na której znajdziemy między innymi takie dzieła jak: Wizyta I, Diamentowa głowa, Cmentarz w Skutarii I, Przyjaciele, Sobór ekumeniczny, Poeta I czy drzeworyty z ilustracjami do najsławniejszego wydawnictwa „Boskiej Komedii” Dantego, zwiedzać można przez cały grudzień w godzinach od 12:00 do 18:00.

– Prezentowane grafiki to zbiór unikalnych prac na papierze w większości sygnowanych przez Salvadora Dalego jako egzemplarze autorskie – wspominał podczas otwarcia wystawy Sebastian Chachołek, kustosz Muzeum Magicznego Realizmu. Kustosz przytoczył najważniejsze i najciekawsze fakty z życia katalońskiego twórcy, przekonując, że Dali był artystą nietuzinkowym i wszechstronnym, który pałał się nie tylko malarstwem, ale i był pisarzem, plakacistą, scenografem. Bez wątpienia warto znaleźć odrobinę czasu na spotkanie ze sztuką geniusza surrealizmu.