UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wymień zużyte baterie na słodki upominek

18 lutego na wodzisławskim Rynku odbędzie się zbiórka zużytych baterii. Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione baterie otrzyma słodką niespodziankę. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dnia Baterii. Celem akcji jest promowanie zachowań proekologicznych.

Baterie i akumulatory to odpady, które ze względu na skład chemiczny są niebezpieczne dla środowiska oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz zwierząt. Jednocześnie są źródłem wartościowych surowców, które należy odzyskiwać w procesie recyklingu.

Wodzisławski magistrat pragnie włączyć się w proekologiczne działania oraz uświadamiać lokalną społeczność, że metodą małych kroków można zmienić najbliższe otoczenie. Warto przypomnieć, że w styczniu obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych. Z tej okazji pracownicy Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury rozdali mieszkańcom miejskie torby wielokrotnego użytku. Z kolei w lutym Urząd Miasta pragnie włączyć się w obchody Dnia Baterii.

Już 18 lutego o godz. 12:00 na wodzisławskim Rynku odbędzie się zbiórka zużytych baterii. Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione baterie otrzyma słodką niespodziankę. Zapraszamy do udziału w akcji.