UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wyłączono klimatyzację w komunikacji miejskiej

Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim wystąpił do przewoźnika, który obsługuje komunikację miejską, o wyłączenie klimatyzacji w autobusach. Działanie te jest częścią profilaktyki w walce z epidemią koronawirusa w przestrzeni publicznej.

Firma KŁOSOK 1 sp. z o.o. poinformowała, że 6 kwietnia br. o godz. 13:00 zostały wyłączone nawiewy powietrza oraz klimatyzacja we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej. Regulacja obowiązywać będzie do odwołania.

Warto dodać, że wszystkie autobusy przechodzą regularną codzienną dezynfekcję oraz zostały wyposażone w środki antybakteryjne dla kierowców. Wszystkie poręcze i uchwyty w pojazdach są dodatkowo dezynfekowane specjalnymi środkami do dezynfekcji. Autobusy są regularnie wietrzone, gdy temperatura zewnętrzna nie spada poniżej zera. Warto dodać, że każdy kierowca został wyposażony w jednorazowe rękawiczki lateksowe, aby ograniczyć kontakt z pasażerami podczas obsługi. Kierowcy zatrzymują się na każdym przystanku otwierając wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z guzikiem “STOPu”. W przypadku sprzedaży biletów przez kierowców firma Kłosok proponuje bezgotówkową płatność (karta płatnicza).