Wolontariusze z ZSP nr 7

Młodzi ludzie w Wodzisławiu Śląskim chętnie angażują się w wolontariat. Dzięki sporym zasobom empatii utożsamiają się z niepełnosprawnymi dziećmi, co znacznie ułatwia im nawiązywanie szczerych relacji. Przykład? Wolontariusze z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7.

Wolontariat, to nie tylko przygoda, to przede wszystkim konfrontacja z poważnymi problemami osób niepełnosprawnych. Dzięki szczerej chęci i miłości do cierpiącego Barbara Kowol, która w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 pełni funkcję pedagoga, skutecznie zaraża ideą wolontariatu młodzież uczącą się w placówce.

W ramach współpracy z miejską jednostką - Wodzisławskim Ośrodkiem Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży uczniowie i inicjatorka pomagają podczas zajęć z wykorzystaniem metody Weroniki Sherborne. Młodzież wykonuje niełatwe, wymagające ogromnego nakładu empatii i życzliwości zadania. Regularne spotkania owocują ciepłymi relacjami koleżeńskimi, dzieci niepełnosprawne pozyskują nowych przyjaciół, natomiast wolontariusze zdobywają wartościowe doświadczenia.

Warto także zaznaczyc, że w ramach swoich działań wolontariusze ZSP nr 7 organizują dla dzieci akcje, np. Mikołajki.

źródło: Barbara Macharzyńska