UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisławskie Centrum Kultury od lat z powodzeniem podbija kulturalnie serca mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i regionu. Repertuar dobierany jest tak, aby zaspokoić potrzeby widzów o różnych zainteresowaniach. Jednostka organizuje spektakularne koncerty, nieprzeciętne spektakle oraz imprezy plenerowe.

W swojej ofercie WCK posiada liczne zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z innymi jednostkami, stowarzyszeniami oraz pasjonatami tworząc kulturalną przestrzeń naszego miasta. Każdego roku placówka organizuje kilkaset wydarzeń kulturalnych, od tych wielkoformatowych jak Dni Miasta czy Reggae Festiwal – Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi, po te mniejszego formatu, jak wystawy czy koncerty edukacyjne. Każda z inicjatyw cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności.

W placówce działa 18 sekcji artystycznych Amatorskiego Ruchu Artystycznego oraz grupy dodatkowe. ARA skupia wokół muzyki, tańca, śpiewu i teatru ponad 840 członków. Z roku na rok oferta Wodzisławskiego Centrum Kultury cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W placówce działa również Kino Pegaz, którego głównym celem jest upowszechnianie kultury filmowej. Rocznie w ramach jego działalności wyświetlanych jest prawie 200 seansów filmowych.

Aby jeszcze skuteczniej docierać do publiczności WCK prężnie działa na portalach społecznościowych Facebook (FB/WuCeKa) oraz Twitter (Twitter/WCKWodzislawSl). Ponad 1200 osób otrzymuje od WCK cotygodniowy newsletter, od 5000 do 7800 osób odwiedza miesięcznie stronę internetową placówki wck.wodzislaw.pl, a około 3000 widzów co miesiąc przychodzi na prezentowane imprezy i filmy.

 

Zobacz:

Strona internetowa WCK

Fanpage WCK

Fanpage Amatorskiego Ruchu Artystycznego

Fanpage Kina Pegaz

Bilety na spektakle i wydarzenia WCK