UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wodzisławski Oktoberfest!

Tegoroczny Oktoberfest Wodzisław Śląski zaplanowano na 17-25 września. Zapraszamy na wyjątkowe dożynki chmielne na wodzisławskim rynku!

Oktoberfest Wodzisław Śląski to impreza nawiązująca tradycją do największego festynu ludowego na świecie. W tym roku tradycję bawarskiego święta będzie można poczuć w naszym mieście już po raz drugi.

Podczas imprezy będzie można spróbować prawdziwego piwa Oktoberfest Bier, specjalnie warzonego na Oktoberfest w Monachium oraz zjeść golonkę po bawarsku czy kiełbaski monachijskie. Impreza rozpocznie się tego samego dnia, co w Monachium, czyli 17 września (sobota), a oficjalnego odszpuntowania pierwszej beczki dokona Mieczysław Kieca, prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego. Piwo i specjalne menu to nie wszystko, na Oktoberfest nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy muzycznej. Podczas koncertów w bawarski klimat wprowadzą uczestników zaproszone zespoły. - Gwarantujemy dobrą zabawę. Skocznie, bawarsko i w odpowiednim stylu – zachęcają organizatorzy.

Oktoberfest we wrześniu?

Przy szklaneczce złotego trunku często pada pytanie, dlaczego Oktoberfest jest we wrześniu? Spieszymy z wyjaśnieniem:

Oktoberfest zawdzięcza swoją nazwę tradycji bawarskiej. Faktycznie, kiedyś odbywał się w październiku. Jednak pod koniec XIX wieku uznano, że należy początek Oktoberfest przenieść na wrzesień. I tak monachijski festyn każdego roku rozpoczyna się w trzecią sobotę września - wyjaśniają organizatorzy.

Więcej informacji o imprezie znajdziecie TUTAJ.