Wodzisławski Ekobazar powraca w najbliższą sobotę

Wodzisławski Ekobazar, flagowa inicjatywa miasta, stworzona w celu promocji lokalnych przedsiębiorców i ich oferty produktowej, po blisko 3-miesięcznej przerwie wraca na Rynek.

W grudniu Ekobazar wyjątkowo - na prośbę wystawców i mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, odbywał się aż 3 razy w tygodniu, od piątku do niedzieli włącznie. Świąteczna odsłona imprezy trwała do Wigilii, 24 grudnia. Następnie, w związku z koniecznością renowacji ekobazarowych domków, nastąpiła przerwa techniczna.

Co czeka na ekobazarowiczów?

Na miłośników zdrowej i smacznej żywności oraz rękodzieła czekają dobrze znani lokalni wystawcy, ale nie tylko. W tym roku, oprócz ekologicznych produktów, które stanowią trzon całego przedsięwzięcia, zakupimy na bazarze, np. ręcznie wykonane naturalne świece sojowe.

Jakie produkty znajdziemy w domkach?

  • wegańskie i wegetariańskie: przetwory i pasty, gulasze i bigosy, zupy na bazie oliwy, ekologiczne syropy zdrowotne, sałatki i surówki, keczup z cukinii;
  • garmażerię: zupy, gołąbki, krokiety, pierogi, mięsa pieczone, wędzonki;
  • ciasta, ciasteczka kruche, babeczki, dżemy, np. z borówek;
  • miody i wyroby pszczele, przetwory z owoców i warzyw, drewniane nabieraki do miodu, rękodzieło użytkowe;
  • syropy z czarnego bzu, maliny, mniszka lekarskiego, sosny, etc., kiszone buraki, rzodkiewkę, topinambur i inne, zakwasy warzywne, czosnek niedźwiedzi, świeżą zupę krem z czosnku niedźwiedziego;
  • wiejskie jaja, przetwory rolne w słoikach;
  • naturalnie peklowane szynki i kiełbasy;
  • ręcznie wykonane 100% świece sojowe;
  • rękodzieło: maskotki, również na Wielkanoc, dekoracyjne poduszki, szyte tulipany, serwetki, kartki i upominki okolicznościowe, obrazy i drzewka z mchu, obrazy ręcznie malowane, decoupage, ozdoby z filcu, kwietniki, makramy, plecione wianki, produkty drewniane, szkatułki na biżuterię, workoplecaki, personalizowane anioły magnesy, siatki na owoce. Wystawcy rękodzieła są również otwarci na sugestie samych mieszkańców co do oferowanych przez siebie artykułów.

Jesteś producentem naturalnej żywności z Wodzisławia Śląskiego lub okolic i chciałbyś być częścią ekobazarowej społeczności? Odezwij się do nas! Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod numerem telefonu: 608 375 169.