UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wodzisławski Dzień Matki za nami

26 maja świętowaliśmy Wodzisławski Dzień Matki w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji, w których z dużym zainteresowaniem brali udział wodzisławianie.

Mieszkańcy chętnie korzystali ze strefy piękna, którą współtworzyły: Salon Fryzur "Passion", Oriflame, Gabinet Masażu Bożeny Lazar, Salon Urody "Perfect" oraz ze strefy modowej, gdzie miały miejsce warsztaty z projektowania opasek z Akademią Stylu Maluszka i robienia torebek z t-shirtów z DresKod.

Popularnością cieszyły się także animacje dla dzieci z udziałem postaci z bajek oraz przejażdżki konne ze Stajnią "Leśna Podkowa". Uczestnicy chętnie korzystali też z możliwości zrobienia sobie zdjęcia w ramce z napisem "Wodzisławski Dzień Matki".

W organizację zaangażowały się miejskie jednostki. Zabawa "Mamo, czy pamiętasz, jak byłaś małą dziewczynką" i zajęcia plastyczne "Wspaniałe mamy mamy" przygotowane zostały przez Wodzisławską Placówkę Wsparcia Dziennego "Dziupla, warsztaty ogrodnicze przez Służby Komunalne Miasta, a zawody sportowe przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "CENTRUM".

O aktywność fizyczną obecnych zadbały Ewa Hojka z FitActive Studio i instruktor pilatesu Katarzyna Panic.

Pokaz pierwszej pomocy i sprzętu ratowniczo-gaśniczego przygotowali z kolei strażacy OSP Turzyczka.

Na koniec odbyły się koncerty Młodzieżowego Chóru Miejskiego "Canticum Novum" oraz największych przebojów Ireny Jarockiej.

Wydarzenie zorganizował Wydział Rozwoju i Dialogu Urzędu Miasta. Zapraszamy do oglądnia galerii zdjęć z imprezy, dostępnej na fanpage'u miasta w portalu Facebook (kliknij tutaj).