UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Wodzisławski Bank Wzajemnej Pomocy

W obliczu kryzysu potrzebujemy nie tylko wsparcia z zewnątrz. Aby przetrwać, musimy wspierać się nawzajem – od wewnątrz, w ramach biznesowego partnerstwa. Lojalność, współodpowiedzialność i elastyczność w działaniach całego rynku, na każdym etapie łańcucha współpracy i dostaw, nabiera dziś szczególnego znaczenia.

Jak pomóc naszej fryzjerce czy fizjoterapeucie, którzy z dnia na dzień zostali bez grosza? Z każdym dniem pojawiają się nowe inicjatywy pomocowe na czas epidemii. W Wodzisławiu Śląskim powstała grupa „Wodzisławski Bank Wzajemnej Pomocy”, zrzeszająca osoby z tego miasta. Na grupie można zamieszczać ogłoszenia z ofertami niesienia pomocy dla innych. Znajdziemy tutaj wszelkiego rodzaju pomoc, która jest niezbędna w obecnym, trudnym czasie. Wsparcie znajdą tutaj zarówno przedsiębiorcy jak i mieszkańcy.

- Stwórzmy razem miejsce, gdzie ten, kto potrzebuje, znajdzie pomoc. Zgłaszajcie potrzeby, dajcie znać o potrzebujących. A jeśli możecie pomóc, pomóżcie. Jeśli macie ochotę zrobić coś dla kogoś, macie możliwości, by sprawić, że ktoś poczuje się lepiej, również się odezwijcie – mówi Anna Szweda – Piguła, która stworzyła wodzisławską grupę.

Pomoc organizowana jest w mediach społecznościowych. To w ostatnim czasie główna platforma wymiany informacji bez ryzyka zachorowania. Zachęcamy do aktywności w grupie tutaj.