Wodzisław Śląski w świątecznym wydaniu

Służby Komunalne Miasta i pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej zadbali o to, by Wodzisław Śląski wyglądał wyjątkowo na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Wśród dekoracji nie tylko nowości, ale i ozdoby, które służą od lat.

Słupy oświetleniowe

Oświetlone iluminacjami świątecznymi w tym roku są słupy oświetleniowe na ulicy Bartosza Głowackiego, Juliusza Słowackiego, Kościelnej, Sądowej, ks. płk. Wilhelma Kubsza, Zamkowej, placu św. Krzyża, częściowo na ul. Wałowej, Daszyńskiego, 26 Marca i na placu Gladbeck. Udekorowano też słupy w Parku Zamkowym i przy skwerze Wodzisławskiego Centrum Kultury od ul. Kubsza. Udekorowano ponadto Rynek.

Choinki

SKM zadbają również o przystrojenie choinek m.in. przy ul. Chrobrego, Kubsza, na os. 1 Maja, os. Jedłownik i os. Tysiąclecia. Choinki zostaną ustawione również w Kokoszycach, Zawadzie, Radlinie II, Karkoszce. Nowością będzie choinka, która stanie w Parku Miejskim, w okolicach serca na nakrętki.

Iluminacje świetlne i nie tylko

Przejeżdżając przez Wodzisław Śląski, każdy zobaczy także wiele iluminacji świetlnych, takich jak np. gwiazdki, laski świąteczne, choinkę stelażową na rondzie Europejskim, kule świetlne. Przy dworcu kolejowym postawiono dekoracje 3D w formie bramy, a przed Urzędem Miasta zabłysną parawany świetlne. Wszystkie te dekoracje są w posiadaniu miasta. W Parku Zamkowym pojawią się z kolei jeszcze zeszłoroczne dekoracje 3D, tj. renifer z saniami, prezenty, lampa, fotel, łabędzie. Ponadto na Rynku stawiana jest zeszłoroczna choinka. Nie zabrakło również dekoracji na fontannie oraz świątecznych flagietek, które już wkrótce ozdobią starówkę. W samym sercu miasta pojawił się podświetlany napis #SWD.

Warto podkreślić, że SKM odpowiadają także za oświetlenie i udekorowanie Wodzisławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, który rozpocznie się 13 grudnia.

Łącznie na oświetlenie i ozdoby rond i ulic Urząd Miasta przeznaczył 125,47 tys. zł. Natomiast wstępne koszty poniesione przez same Służby Komunalne Miasta na zakup materiałów, usług wypożyczenia dźwigu i zwyżki oraz usługi wykonania podłączeń elektrycznych wynoszą ok. 23 tys. zł. Zakupione dekoracje będą służyć miastu przez kolejne sezony.