Wielkie gratulacje dla młodych biathlonistów z SP10

W dniach od 4 do 6 stycznia w Zakopanem odbył się Puchar Polski. Na linii startu z najlepszymi zawodnikami w Polsce stanęli wybrani uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10, którzy należą do klas biathlonowych 5c i 6c.

Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi indywidualne na dystansie 4km, który został pokonany przez grupę dziewczyn. Chłopacy natomiast biegli na dystansie 6km. Obie grupy trzykrotnie meldowały się na strzelnicy oddając po 5 strzałów, gdzie za niecelny strzał otrzymali 30 sekund kary. W tej konkurencji w Młodziczkach młodszych  najlepiej spisała się Otylia Kocur, która wywalczyła wysokie 19. miejsce, kolejne dziewczynki zajęły następujące miejsca: 25. Ryszka Aleksandra , 29. Gilewicz Kinga, 35. Bonar Aleksandra, 42. Kozłowska Oliwia , 48. Tatarczuk Nadia , 49. Witkowicz Emilia i dzielny Młodzik młodszy, Dawid Wajsman, który zajął 34. miejsce.

W drugi dzień zawodnicy zmagali się w biegu sprinterskim na dystansie 3 kilometrów - dziewczynki i 4,5km - chłopcy, z dwoma wizytami na strzelnicy. Za niecelny strzał zawodnicy musieli obiec 100 metrową rundę karną.

Po raz kolejny w Młodziczkach młodszych najlepiej spisała się Otylia Kocur, która mimo dwóch kar na strzelnicy wywalczyła świetne 16 miejsce! Pozostali zawodnicy SP 10 poradzili sobie całkiem dobrze: 21. miejsce Ryszka Aleksandra , 31. Gilewicz Kinga , 39. Bonar Aleksandra, 44. Tatarczuk Nadia , 45. Kozłowska Oliwia , 47. Witkowicz Emilia. Młodzicy młodsi: 34. Dawid Wajsman i 36.Adam Kasprowicz,.

Wielkie gratulacje dla nich wszystkich zawodników z „Dziesiątki”.