Weź udział w XXV Biegu Gazety Wodzisławskiej

Moc sportowych emocji, rywalizacja fair play i wzmożony doping czeka nas już 22 września. Przed nami XXV Biegu Gazety Wodzisławskiej – Memoriał im. Leszka Kowalczyka.

Po raz trzeci uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz ci sportowcy, którzy pobiegną w kategorii open, zmierzą się z trasą wytyczoną na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Start zaplanowano na godzinę 11:00. Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum”. Zapraszamy do udziału w biegu wszystkich, którzy stawiają na aktywność. Szczegółowe informacje pojawią się już niebawem na stronie Gazety Wodzisławskiej oraz na facebook.com/GazetaWodzislawska/.
Przypomnijmy, że inicjatorem, jak i organizatorem pierwszych edycji biegu był Leszek Kowalczyk, wieloletni redaktor Serwisu Wodzisławskiego. Z roku na rok wydarzenie to przyciągało rzeszę pasjonatów biegania i na dobre wpisało się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Podczas jednego z nich Leszek Kowalczyk przekonał się, jak wiotkie jest jego zdrowie. Walczył zawzięcie z chorobą, jednak w 1998 roku przegrał swój ostatni wyścig. Od tamtej pory bieg nosi jego imię.

 

źródło: Gazeta Wodzisławska