Weź udział w konkursie na stroik świąteczny

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas wypełniony rodzinnym ciepłem i bliskością, a także aromatem świeżej choinki, smakowitych potraw, niezapomnianej atmosfery i jedynych w swoim rodzaju ozdób, często wykonywanych przez nas samodzielnie. W Wodzisławiu Śląskim nie brakuje osób, które każdego roku przygotowują wyjątkowe dekoracje świąteczne. Prezydent Mieczysław Kieca już po raz siódmy zaprasza wodzisławian do udziału w konkursie na najpiękniejszy stroik świąteczny.

Celem konkursu jest zaprezentowanie zdolności artystycznych mieszkańców Wodzisławia
Śląskiego. Wodzisławianie będą mogli wykazać się talentem za sprawą własnoręcznie robionych
stroików świątecznych, które będą nawiązywać nie tylko do świąt, ale również do kolorystyki
przypisanej naszemu miastu.

Zasady udziału w konkursie:

Krok 1. Wykonaj pracę

Świąteczny stroik powinien zawierać przynajmniej jeden miejski kolor (szary, czerwony lub granatowy). Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę konkursową.

Krok 2. Wypełnij oświadczenie

Każdy z uczestników wraz z pracą konkursową powinien złożyć podpisane oświadczenie [otwiera się w nowym oknie], natomiast osoby niepełnoletnie - zgodę na udział w konkursie podpisaną przez rodziców lub opiekunów [otwiera się w nowym oknie].

Oświadczenia można pobrać ze strony internetowej lub odebrać/wypełnić na miejscu w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pok. 101).

Krok 3. Gotowe pracę należy złożyć w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego (ul. Bogumińska 4, pok. 101) wraz z wypełnionym oświadczeniem do 13 grudnia (do godz. 15:00).

W konkursie brać udział mogą wodzisławianie w następujących kategoriach:

  • dzieci do 10. roku życia,

  • młodzież od 11. do 18. roku życia,

  • osoby dorosłe,

  • kategoria rodzinna/grupowa (praca grupowa całych rodzin/grup).

Nagrody:

Rozstrzygnięcie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 17 grudnia 2022 roku o godzinie 17:00 w Pałacu Dietrichsteinów.

Regulamin konkursu na najpiękniejszy stroik [otwiera się w nowym oknie].