UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Weź udział w akcji "Jedno dziecko, jedno drzewo"

Przypominamy, że w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" na pamiątkę urodzin rodzice posadzą dzieciom 50 drzew w ramach akcji Lasów Państwowych „Jedno dziecko, jedno drzewo”. Akcja jest fajnym pomysłem na przywitanie dziecka na świecie.

Projekt „Jedno dziecko, jedno drzewo” wpisuje się w działania, które mają za zadanie ukazywać rolę Lasów Państwowych w kształtowaniu pozytywnych postaw społecznych, ale także zapraszać mieszkańców do podejmowania wspólnych inicjatyw związanych z ochroną lasów i przyrody. Obok wymiaru przyrodniczego projekt ma także wymiar symboliczny. Tak jak narodziny dziecka, posadzenie drzewa symbolizuje nowe życie. Celem projektu jest również tworzenie społecznie pozytywnego odbioru leśników i ich pracy, a tym samym umocnienie wizerunku całej organizacji Lasy Państwowe.

W Wodzisławiu Śląskim akcja sadzenia lip, dębów i buków odbędzie się w sobotę przed południem, 28 września 2019 r. Na pamiątkę posadzenia drzewa, przy każdym z nich zostanie umieszczona tabliczka z imieniem dziecka i jego rokiem urodzenia, ponadto wręczane będą certyfikaty.

Do projektu mogą zgłosić się rodzice, których dzieci urodziły się w 2018 i 2019 roku. Zgłoszenia rodziców, którzy chcą posadzić drzewo swojemu dziecku przyjmowane będą do 25 września 2019 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO POBRANIA

Zgłoszenia przyjmujmowane są w następujący sposób:

- Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza", ul. Matuszczyka, Wodzisław Śląski - osobiście w wersji papierowej

- Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Rybnik, ul. Kościuszki 36, Rybnik - osobiście w wersji papierowej

Wyznaczony został limit 50 zgłoszeń.

Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne, a wszystkie koszty pokrywają Lasy Państwowe.

Patronem projektu jest wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.