Weekendowe kalendarium wydarzeń w mieście

Dla wszystkich, którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na weekend przygotowaliśmy kalendarium wydarzeń w mieście.

Piątek 13 września

- godz. 16.00 - Spotkanie Klubu Dobrych Myśli - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna - filia nr 13 os. XXX-lecia.

- godz. 17.00 - Kino Pegaz: „Mój piękny syn” - To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. (USA, dramat, 15+, 111 min, reż. Felix van Groeningen, wstęp: 10 zł).

- godz. 18.00 - "Biegaj z wodzisławskim MOSiR-em" - to cykl zajęć skierowany do miłośników biegania oraz zwolenników spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorsko-trenerskiej, uczestnicy niedzielnych spotkań będą trenować i wzmacniać swoją kondycję. Zajęcia odbywają się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza". Udział zajęciach jest bezpłatny.

- godz. 19.00 - Kino Pegaz: „Kafarnaum”- film uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia (Liban, dramat, 15+, 120 min, reż. Nadine Labaki, wstęp: 10 zł).

 

sobota 14 września

- godz. 11.00 - otwarcie nowej siedziby Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego "Dziupla" (ul. Czyżowicka 29b) pod hasłem: "Zajrzyj do Dziupli". W programie przewidziano gry, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji dla dzieci i ich rodzin.

- godz. 11.00 - 19.00 - festyn szkolno-parafialny na placu przy kościele pw. św. Herberta, organizowany przez Wspólnotę Szkoły Katolickiej i Parafię św. Herberta. W programie m.in. występy uczniów ZSSRK, spotkanie z iluzjonistą Piratem Dukatem, występ gwiazdy Bożeny Mielnik, gry, zabawy, konkursy i animacje.

- godz. 17.00 - Kino Pegaz: „Mój piękny syn”

- godz. 19.00 - Kino Pegaz: „Kafarnaum”

 

niedziela 15 września

- godz. 17.00 Kino Pegaz: „Mój piękny syn”

- godz. 19.00 Kino Pegaz: „Kafarnaum”

Obraz może zawierać: tekst