UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

WCK: ruszyły zapisy do Legomaniaków

Jeśli Twoje dziecko uwielbia budować z klocków lego, kocha roboty i zdalnie sterowane zabawki, te zajęcia będą dla niego. W Wodzisławskim Centrum Kultury prowadzone są zajęcia pod nazwą LEGOMANIACY. Prowadzi je Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata. Od września rusza nowy nabór.

Budowane roboty należą do rodziny Lego Mindstorms i wyposażone są w  serwomechanizmy napędowe, czujniki oraz sterujący całością „komputer pokładowy” nazywany „inteligentną cegłą”. Zajęcia prowadzone są systemem półtoragodzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu. Oprócz robotów Lego uczestnicy poznają na zajęciach robota humanoidalnego „Robosapien”, a także robota z serii „Bioloid”. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych: 6-8 lat oraz 9-12 lat. W zespole pracuje ok. 12 uczestników. Każdy uczestnik ma możliwość indywidualnej pracy z zestawem.

- W ofercie Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA znalazły się zajęcia naukowo-techniczne. Jesteśmy otwarci na różne formy spędzania wolnego czasu i dbamy o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zajęcia LEGOMANIAKÓW odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17:00 i 18:30. Cena to 80 zł/miesiąc. Do grupy można dołączyć w ciągu roku szkolnego pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca. Jest to doskonała propozycja zajęć łączących w sobie naukę oraz świetną zabawę. Nabór na nowy sezon odbędzie się 11 września 2017 r. o godz. 17:00 w WCK.

 

źródło: WCK