Ważna informacja nt. jutrzejszego Pikniku Rodzinnego

W związku z organizacją Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w sobotę, 27 maja br. nieczynna będzie wypożyczalnia sprzętu na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Ponadto na czas trwania wydarzenia ze względów bezpieczeństwa, prosimy o niekorzystanie ze ścieżek rowerowych we wspomnianej lokalizacji.

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

Niedziela, 27 maja 1990 roku zapisała się na kartach polskiej historii. Tego dnia Polacy stanęli przed urnami wyborczymi, aby po raz pierwszy wziąć udział w wolnych i demokratycznych wyborach samorządowych. Każdego roku dla upamiętnienia tej ważnej dla wszystkich społeczności lokalnych daty, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Zapraszamy w sobotnie południe do wspólnego świętowania podczas Pikniku Rodzinnego w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w godz. od 13:30 do 18:00. Czeka nas duża dawka dobrego humoru oraz sporo atrakcji, w tym pierwsze Wodzisławskie Zawody Hobby Horse.

Program imprezy

  • 13:30 - rozpoczęcie imprezy,
  • 13:30-17:00 - Wodzisławskie Zawody Hobby Horse,
  • 13:30-18:00 - strefa gastronomiczna, gry i zabawy z dzieciństwa, dmuchańce, przejażdżka kucykami, strefa relaksu, stoiska Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Hobby Horse, rękodzieła, bubble tea, Przystanek Pączkarnia, pokaz Straży Pożarnej, strefa gier XXL,
  • 14:00-18:00 - spotkanie z policjantami,
  • 14:00-17:00 - spotkanie z ratownikami medycznymi i strażakami, strefa malucha z Wodzisławskim Centrum Kultury,
  • 14:30-16:30 - stoisko z ciastami KGW Zawada,
  • 15:30-16:30 - warsztaty kulinarne,
  • 18:00 - zakończenie imprezy.

Regulamin Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego [otwiera się w nowym oknie].

Wodzisławskie Zawody Hobby Horse

Ubiegłoroczna strefa hobby horse wraz z paradą, która odbyła się w ramach pikniku rodzinnego w Parku Miejskim - 3 maja, okazała się strzałem w dziesiątkę. W tym roku, idąc o krok dalej, miasto na sobotę, 27 maja zaplanowało Wodzisławskie Zawody Hobby Horse, podczas których niezależnie od tego czy jeździsz wyczynowo, czy dopiero chcesz spróbować swoich sił, będziesz się dobrze bawić.

Hobby Horse to zabawkowy koń dla dzieci, natomiast hobby horsing to popularny sport w krajach skandynawskich, który polega na odzwierciedleniu zawodów jeździeckich. Na koniach hobbystycznych dzieci i młodzież biorą udział w rywalizacji, podobnie jak w pełnoprawnych dyscyplinach z punktacją i zasadami.

Regulamin Wodzisławskich Zawodów Hobby Horse [otwiera się w nowym oknie].