UWAGA: Bieżące informacje i zalecenia nt. koronawirusa

Warsztaty językowo-teatralne w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach zaprasza na warsztaty językowo-teatralne „Jak pięknie wyrażać negatywne emocje w języku polskim”, które odbędą się 23 września o godz. 16:00 w WCK.

Projekt skierowany jest do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Prawie czterogodzinne zajęcia poprowadzi aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, Alina Chechelska-Płoskonka, znana z wielu produkcji filmowych i teatralnych, zdobywczyni nagród w dziedzinie filmu i teatru, uhonorowana odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ramowy program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak: analiza wybranych tekstów literackich, nazwanie zawartych w nich emocji, dobór aktorskich środków wyrazu, improwizacja w oparciu o przykłady literackie, prezentacja wybranych scenek, ćwiczenia z dykcji, gestów, mowy ciała, nazywanie i wyrażanie uczuć. Ćwiczenia oparte będą na fragmentach literatury polskiej autorstwa klasyków i współczesnych twórców, m.in.: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Jana Kochanowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Doroty Masłowskiej, Michała Witkowskiego, Jerzego Pilcha, Janusza Głowackiego, Karola Wojtyły, Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Różewicza.

Warsztaty są bezpłatne. Zapisy przyjmowane są mailowo do 17 września pod adresem: agnieszka.kozielska@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat warsztatów udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK pod numerem tel. 32 455 48 55.

Realizowany przez Regionalny Instytut Kultury projekt „Jak pięknie wyrażać negatywne emocje w języku polskim” otrzymał dofinansowanie w programie Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

źródło: WCK