Warsztaty bębniarskie w WCK

Afrykańskie, kubańskie i brazylijskie rytmy, mnóstwo pozytywnej energii i w końcu wspólnie spędzony czas na muzykowaniu, to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia grupy bębniarskiej BIG BANG. Zapisy telefoniczne trwają w placówce do końca września.

W Wodzisławskim Centrum Kultury od kilku lat działa sekcja bębniarska BIG BANG. Tworzą ją dwie grupy wiekowe: grupa dziecięca / rodzinna (dzieci + opiekunowie) oraz grupa dla młodzieży i dorosłych. Szczególnie ta pierwsza cieszy się sporym zainteresowaniem. Wspólna zabawa z dzieckiem może być doskonałą okazją nie tylko do nauki gry na instrumencie, ale również na odprężenie i wyładowanie stresu i pokonanie zmęczenia. 

– Zauważyliśmy, że wielu rodziców czy dziadków czeka na swoje dzieci pod salą, aż skończą się zajęcia. Pomyśleliśmy, dlaczego nie mogliby pomuzykować razem, spędzając czas w sposób kreatywny i twórczy? – zauważa Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Tak właśnie powstała idea powstania grupy rodzinnej, zajęć wspólnych dla dzieci i dorosłych, których nie ma nigdzie w pobliżu. Zajęcia bębniarskie cieszą się również zainteresowaniem wśród młodzieży i dorosłych. Swoje umiejętności prezentują później na imprezach plenerowych i festiwalach muzycznych. W świat bębnów z całego świata zabiera uczestników zajęć Andrzej Żydek – muzyk, instruktor 10 grup bębniarskich, pedagog z dziesięcioletnim stażem pracy, który współpracował z marokańskim zespołem Chigaga czy kenijskim Marimba Trio. Jego grupy koncertowały wspólnie z Krzysztofem Ścierańskim, Bernardem Maseli, Nippy Noyą oraz wieloma innymi.

– Rytm płynie we krwi każdego z nas! Już przed narodzeniem wsłuchujemy się w rytmiczne bicie serca naszej mamy! Nawet, jeżeli ktoś się zapiera, że nie ma poczucia rytmu, ja go z niego wydobędę. Nie nastawiam się na wyścig. Ćwiczymy mozolnie i cierpliwie,  jednak gramy dla przyjemności – mówi Andrzej Żydek.

Więcej informacji na temat warsztatów bębniarskich Big Bang znajdą Państwo na stronie Wodzisławskiego Centrum Kultury pod linkiem http://www.wck.wodzislaw.pl/big-bang-grupa-bebniarska,1019,art.html , a zapisy na nie odbywają się pod numerem telefonu WCK: 32 455 48 55. Rozpoczęcie zajęć odbędzie się w październiku pod warunkiem skompletowania grup.

źródło: WCK